Depilacja laserowa

Depilacja laserowa w Szczecinie. Twoje rozwiązanie na niechciane owłosienie

Już JEDEN zabieg DEPILACJI LASEROWEJ sprawi, że MOŻESZ cieszyć się gładką skórą, gdyż włosy odrastają dużo, dużo... wolniej

Masz pytania? - ☎️697580099 

Jesteśmy JEDYNYM gabinetem dającym GWARANCJE SKUTECZNOŚCI ZABIEGU depilacji laserem !!!

Mamy 100% pewność, że nasza wiedza, doświadczenie oraz sprzęt medyczny najwyższej jakości pozwolą na uzyskanie gładkiej skóry w przeciągu 8 zabiegów, dlatego jeżeli będzie konieczność przeprowadzenia większej liczby zabiegów zostaną one wykonane gratis - w ramach gwarancji*

Wskazania do zabiegu:

 • Nadmierne i problematyczne owłosienie
 • Stany zapalne i podrażnienie skóry występujące po tradycyjnej depilacji (np. maszynką, woskiem, depilatorem)
 • Wrastające włoski
 • Niechciane owłosienie wybranych partii ciała
 • Owłosienie wynikające ze zmian endokrynologicznych

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to nowoczesna i skuteczna metoda na trwałe usuwanie niechcianego owłosienia. W naszym gabinecie pracujemy z najnowocześniejszą technologią, która w połaczeniu z doświadczeniem, oraz wiedzą gwarantuje uzyskanie spektakularnych efektów. Laser diodowy Medilase Pro emitując cztery długości fali 755nm, 808nm, 940nm i 1064nm gwarantuje szerokie spektrum działania. Nowoczesny system chłodzenia głowicy czyni zbieg bezbolesnym i komfortowym.

Aktywne działanie:

Zabieg wykonywany jest za pomocą lasera diodowego Medilase Pro emitującego falę świetlną o długości 755nm, 808nm, 940nm i 1064nm. Fale świetlne o tej długości są selektywnie pochłaniane przez barwnik wbudowany w strukturę włosów- tzw. melaninę. Absorbowane przez melaninę światło lasera zostaje zamienione w ciepło, dochodzi do podgrzania, a następnie uszkodzenia brodawki włosa. Wszelkie podziały komórkowe zostają zahamowane – a dalszy wzrost włosa nie jest możliwy. Zabieg wykonywany jest, w zależności od partii ciała – w odstępach 4-12 tygodni. Pomiędzy zabiegami Klient cieszy się gładką skórą, gdyż włosy odrastają wolno i już po pierwszym zabiegu usuwamy ok. 15%-30% zbędnego owłosienia.

W trosce o Twój komfort i bezpieczeństwo, przed kuracją przeprowadzana jest bezpłatna konsultacja wraz z próbą laserową, dzięki czemu wszelkie ryzyko działań ubocznych zostaje wykluczone.

Efekty zabiegu:

 • Gładka, przyjemna w dotyku skóra
 • Skóra bez podrażnień i wrastających włosków
 • Redukcja niechcianego owłosienia - o 90% włosów

Dajemy GWARANCJE SKUTECZNOŚCI ZABIEGU - powyżej 8 zabiegu gwarantujemy, że kolejne zabiegii zostaną wykonane GRATIS !!! *

*Warunkiem gwarancji jest wykonanie wcześniejszych zabiegów w odpowiednich (ustalanych indywidualnie) odstępach czasowych oraz brak obecności zaburzeń w gospodarce hormonalnej udokumentowanej medycznie.

Jak działa nowy laser do depilacji?

Do tej pory, skuteczność epilacji laserowej była ściśle związna z pozimem melaniny we włosie - czyli z jego zabarwieniem. Melanina, pochłania energię emitowaną przez laser. Stosowana wcześniej, jedna długość wiązki świetlnej była pochłaniana jedynie przez włosy o ciemnym zabarwieniu - posiadających dużą ilość melaniny. Laser diodowy Medilase Pro emitując cztery długości fali 755nm, 808nm, 940nm i 1064nm - umożliwiając wychwycenie energii wszystkim niechcianym włosom (zarówno tym ciemnym, jak i jasnym).

 

Badania kliniczne wykazały, że wykonanie serii zabiegów depilacji laserowej w określonych odstępach czasu gwarantuje maksymalną redukcję owłosienia. Warto zaplanować rozpoczęcie terapii już jesienią, aby do lata cieszyć sie gładkim ciałem wolnym od niechcianych włosków.

Kto może skorzystać z depilacji laserowej w Szczecinie?

Depilacja laserowa jest zabiegiem skierowanym zarówno do osób borykających się z nadmiernym owłosieniem, jak i tych ceniących sobie komfort. Usuwanie owłosienia wymaga wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu które są szczegółowo omawiane podczas konsultacji.

Czy Depilacja Laserowa w Szczecinie Jest Bezpieczna?

Bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas priorytetem. Wszystkie zabiegi depilacji laserowej są wykonywane przez wykwalifikowanych kosmetologów, którzy dbają o najwyższe standardy higieny i komfortu pacjenta.

 

Dlaczego nasz gabinet w Szczecinie to najlepszy Wybór w kwestii depilacji laserowej?

Nasz gabinet w Szczecinie wyróżnia się profesjonalizmem i indywidualnym podejściem do każdego klienta. Wybierając nasze usługi depilacji laserowej, stawiasz na doświadczenie, nowoczesne technologie oraz gwarancję najwyższej jakości. Zespół naszych specjalistów dba o to, aby każdy zabieg był przeprowadzony z największą precyzją, zapewniając skuteczność i komfort podczas każdej wizyty. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i przekonania się o wysokim standardzie świadczonych przez nas usług.

 

Porównanie najczęściej stosowanych metod depilacji w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej

 

IPL, E-Light, SHR, sPTF

laser diodowy

Ilość potrzebnych zabiegów

8-12

3-5

Czas trwania okresu zahamowania wzrostu włosa

2-6 miesięcy

2-10 lat

Zabiegii podtrzymujące

x2-4/ 1 rok

x1/ 2 lata

Odczucia podczas zabiegu

ból, intensywne ciepło oraz tzw. „igiełki”

znikome odczucia

Bezpieczeństwo

energia pochłaniana jest zarówno przez włosy i otaczające je tkanki

energia pochłaniana jest jedynie przez włosy

 

Badania prowadzone przez dr Heather Cameron (opublikowane w czasopiśmie "Lasers in Medical Science") porównują skuteczność metod depilacji za pomocą lasera diodowego i aparatu IPL (E-Light, sPTF, SHR). Grupa pacjentów, na której przeprowadzono zabiegi z użyciem lasera diodowego, deklarowała o 50% wyższą skuteczność i trwałość w stosunku do grupy po zabiegach IPL-em. W OPARCIU O LICZNE PRACE BADAWCZE I O DOŚWIADCZENIE LEKARZY – W NASZYM GABINECIE STOSUJEMY DEPILACJĘ LASEREM DIODOWYM! Gwarantujemy wysokie bezpieczeństwo, fachową opiekę wykwalifikowanych kosmetologów, pełną satysfakcję i znakomity efekt końcowy - jest to z pewnością trwała depilacja.

 

 

****Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania****

 

Usuwanie owłosienia laserem diodowym, a inne metody depilacji:

Tradycyjne metody usuwania włosów: golenie, wyrywanie pęsetą czy depilacja woskiem dają efekty tymczasowe oraz mogą przyczyniać się do powstawania nieestetycznych podrażnień i zmian zapalnych skóry. Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym zabiegiem w miarę trwale usuwającym włosy była elektroliza. Niestety, bardzo bolesna i czasochłonna. Dlatego prawdziwym wybawieniem stało się laserowe usuwanie owłosienia. Obecnie najbardziej popularną metodą depilacji jest Intensywne Światło Impulsowe (Intensive Pulse Light), znane powszechnie pod skrótem IPL lub SHR. IPL i SHR nie są laserami, choć często są nimi błędnie nazywane. W rzeczywistości źródłem światła w tych urządzeniach jest lampa xenonowa (a nie laserowa), wysyłająca wiele długości światła rozpraszających się we wszystkich strukturach skóry i nie dysponujących wystarczającą mocą, by zniszczyć komórki włosa. Powodują jedynie tymczasowe powstrzymanie porostu włosów. Dlatego jeśli chcesz zdecydować się na depilację laserową, upewnij się, że gabinet oferuje laser diodowy. Laser diodowy emituje spójną wiązkę światła o jednej, stałej długości, dzięki czemu wytworzona energia absorbowana jest przez włos a nie sąsiadujące tkanki. Dłuższa i o większej mocy fala lasera diodowego (808nm) jest w stanie przenikać głębiej do naskórka i uszkodzić kluczowe elementy włosa - odpowiadające za jego wzrost.

Nasz gabinet posiada diodowy laser. Zabiegi nim wykonywane są dużo bardziej komfortowe, mniej bolesne (dochodzi do podgrzana jedynie włosa, a nie otaczającej go skóry) oraz nieporównywalnie skuteczniejsze, niż te wykonywane IPL-em.

 

Dlaczego potrzebna jest seria zabiegów:

By został zahamowany wzrost włosa, musi dojść do podgrzania jego kluczowych elementów: brodawki oraz mieszka włosowego (to w nich tworzone są komórki włosów). Cześć włosów znajduje się w tzw. fazie wzrostu (nadal produkowane są w nim komórki - więc nadal są połączone z mieszkiem i brodawką włosa). Jeżeli w tym momencie zostanie wykonany zabieg, podział komórkowy zostanie zahamowany, a więc dalszy wzrost włosa nie będzie możliwy. Pozostałe włosy są w tzw. fazie uśpienia (nowe komórki nie są już w nich produkowane - gotowe włosy „odrywają” się od brodawki oraz mieszka włosowego i po pewnym czasie wypadają). Włosy te nagrzewają się pod wpływem światła lasera, lecz energia nie jest przekazywana do brodawki oraz mieszka włosowego. Okres uśpienia włosa trwa 3-8 tygodni, dlatego w takich odstępach wykonywane są zabiegi.

Aby osiągnąć ok. 90-procentową redukcję owłosienia, potrzebnych będzie 3-8 sesji (liczba sesji jest uzależniona od tego, ile dana osoba posiada włosów w fazie wzrostowej). Pomiędzy sesjami niektóre włosy będą odrastać, ponieważ te, które były w fazie uśpienia podczas ostatniego zabiegu, teraz mogą być w fazie wzrostu. Przeprowadzenie kilku zabiegów zapewnia, że światło lasera dotrze do wszystkich włosów.

 

Jak wygląda sam zabieg depilacji laserowej:

Każdy zabieg w naszym gabinecie poprzedzony jest bezpłatną konsultacją z kosmetologiem. Wyklucza on wszelkie przeciwwskazania do zabiegu. Następnie określa się fototyp skóry i przeprowadza próbę laserową. Dzięki nowoczesnej technologi chłodzącej, nie jest konieczne stosowanie znieczulenia. Podczas zabiegu na ogoloną dzień wcześniej skórę (w niektórych przypadkach konieczne jest pozostawienie ok. 1-2mm zarostu) przykładana jest głowica i zostaje uwolniona wiązka światła laserowego. W porównaniu do depilacji woskiem zabieg laserowego usuwania owłosienia jest bardzo łagodny - odczuwane są „delikatne igiełki”. Osoby z grubymi, ciemnymi włosami mogą odczuwać większy dyskomfort niż osoby o cienkich włosach. Dzieje się tak, ponieważ grubsze i ciemniejsze włosy pochłaniają więcej światła - więc bardziej się nagrzewają. Zazwyczaj, z zabiegu na zabieg włosy stają się coraz cieńsze i jaśniejsze. Dlatego też największy dyskomfort odczuwa się przy pierwszym zabiegu.

Kto może poddać się zabiegowi depilacji laserowej:

Ponieważ działanie lasera diodowego skierowane jest na barwnik włosa - melaninę, im więcej tego pigmentu ma dana osoba, tym lepsze będą rezultaty. Dlatego też włosy siwe, rude lub blond wymagają znacznie większej liczby zabiegów. Ponadto światło lasera w równie silnym stopniu podgrzewa barwnik włosa oraz skóry. To sprawia, że osoby o ciemnej karnacji (V i VI fototyp skóry) nie powinny mieć wykonywanego zabiegu. Najlepszymi „kandydatami” do laserowej depilacji są osoby o jasnej skórze i ciemnych włosach.

Jak należy się przygotować do zabiegu depilacji laserowej:

Bezpośrednio przed zabiegiem skóra powinna być czysta, sucha i nienatłuszczona. W okresie zimowym należy nawilżać przed zabiegami depilacji takie partie jak łydki, uda, przedramiona i ramiona. Przy mocno wysuszonej skórze podrażnienie po zabiegu depilacji jest intensywniejsze. Skóra poddana zabiegowi powinna zostać wcześniej ogolona (dobę przed wykonanym zabiegiem) - należy ogolić skórę tak, by pozostawić na jej powierzchni „cień” włosa lub 1-2 mm zarost. Zabiegu nie powinno wykonywać się na opalonej skórze, gdyż pod wpływem promieni UV w skórze tworzą się skupiska melaniny, które mogą zostać przez światło laserowe równie intensywnie podgrzane, jak melanina zawarta we włosie. Dodatkowo należy zaprzestać rozjaśniania i wyrywania włosów (np. pęsetą, depilatorem, woskiem lub pastą cukrową) 4 tygodnie przed zabiegiem.

 

Jak należy postępować po zabiegu depilacji laserowej:

Po zabiegu skóra może być podrażniona, zaczerwieniona i obrzęknięta - zmiany te ustępują w ciągu kilku godzin, dodatkowo można zastosować maści łagodzące (np. Sudocrem) oraz zimny okład. Poza tym należy przestrzegać ogólnych środków zaradczych, takich jak:

 • dobę od zabiegu nie stosować dezodorantów i antyperspirantów, mydła, spirytusu oraz toników na bazie alkoholu
 • kilka dni od zabiegu należy zrezygnować z basenu i sauny nie podrażniać i obficie nawilżać skórę w okolicy zabiegu
 • przez 4 tygodnie po zabiegu należy stosować ochronę przeciwsłoneczną - kremy z filtrem SPF 20 w okresie zimowym oraz z filtrem SPF 50 w okresie letnim bezwzględnie należy zaprzestać opalania się
 • przez co najmniej 21 dni po zabiegu zaleca się nie stosować leków i kremów złuszczających (peeling)
 • minimum 2 tygodnie po zabiegu jedyną, dopuszczalną metodą usuwania włosów bezpośrednio po zabiegu jest golenie przy pomocy maszynki
 • do 3 tygodni po zabiegu włosy będą samoczynnie wychodzić - należy wówczas unikać „szarpania i wyrywania” włosków tak, by nie przyspieszać całego procesu

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej:

 • Okres ciąży i laktacji
 • Świeża opalenizna (należy odczekać 3 tygodnie od ekspozycji na promieniowanie UV)
 • Wyrywanie włosków 4 tygodnie przed zabiegiem (np. depilator, woskowanie)
 • Leki fotouczulające np. witamina A, retinoidy, tetracykliny, psolareny, nagietek, olejek bergamota, olejki cytrusowe, estrogeny, tyroksyna (należy odstawić takie substancje, zaprzestać stosowania leków uwrażliwiających skórę na działanie światła 2-4 tygodnie przed zabiegiem)
 • Samoopalacz
 • Aktywne stany zapalne skóry w miejscu zabiegu (np. opryszczka, brodawka, łupież pstry, bielactwo, łuszczyca)
 • Skłonność do bliznowacenia (tzw. keloidów) Choroby nowotworowe (do 5 lat po wyleczeniu)
 • Zabiegi inwazyjne na daną okolicę (należy odczekać okres 3-6 miesięcy od wykonanego zabiegu)
 • Eksfoliacja okolicy zabiegowej np. peeling chemiczny, mikrodermabrazja (należy odczekać okres 3 tygodni od wykonanego zabiegu złuszczającego)

Jeśli chcesz pozbyć się problemu nadmiernego owłosienia, umów się na konsultację, a potem na zabieg. Co prawda w mieście Szczecin depilacja laserowa stała się bardzo popularna i wiele gabinetów oferuje tego typu usługi, jednakże to my dajemy gwarancję na to, że po kilku zabiegach problem zostanie praktycznie usunięty.

Copyright © 2019 E.M. Kosmetologia - Profilaktyka Zdrowej Skóry by Edyta Majka. Wszelkie prawa zastrzeżone
Używamy plików cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.